Landing Page Site

Landing Page Site
Landing Page Site

Landing Page

Landing Page'ler e-ticaret sitelerin kullanımımda oldukça önemli bir role sahiptirler. Landing Page genellikle geri dönütleri artırmak için daha çok kullanılıyorlar. Farklı tasarımları ve amaçları olan bu sayfalar içeriklerinde ve tasarımlarında dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunuyor.

Landing Page Nedir?

Landing Page Türkçe kelime karşılığı olarak varış sayfası olarak isimlendirilir. Bir ürünün reklam kampanyasını veya belli bir hizmet ya da konu barındıran internet sitesi üzerinden kullanıcıların ulaştıkları sayfalar olarak da biliniyor. İnternet sitesine giriş yapılması durumunda sayfalar üzerinden belli mesajlar web mesajlardan geri dönüt sağlamak adına kullanıcılar bu sayfalara yönlendiriliyor. Landing Page farklı amaçlar ve farklı konuları ön plana çıkartmak için kullanılıyorlar. Sosyal medya veya adwords kampanyaları ile kullanıcıları bu sayfalara yönlendirip tekrardan geri dönüşüm sağlanmasını çalışıyor.

Landing Page Hazırlanması

Landing Page'ler e-ticaret sitelerinde geri dönüt konusunda çok etkili olmasından dolayı bu sayfalar birer rehber niteliğinde yer alıyor. E-ticaret siteleri geri dönüt sağlamak amacıyla hazırlanması gerekiyor. Sayfalar hazırlanırken temel özellikleri, güven konuları, seo çalışmalarına, kampanya çalışmaları, tasarımla ilgili detaylara dikkat edilmesi gerekiyor.

Landing Page Özelikleri

Landing Page'ler tasarımlarında dikkat etmesi gereken birçok temel özellikleri bulunuyor. Temel özelliklerin Landing Page'lerde yer almaması durumunda geri dönüt konu konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Öncelikle Landing Page sayfalarında bulunması gereken temel özellikler şunlardır. Sürekliliği korumak, konuyu işte çok uzatmadan mesaj vermek, çarpıcı başlıklar kullanma, gereksiz detaylardan kaçınmak, eyleme çağıran ifadelerin tekrar edilmesi, reklam kampanyalarında sayfa içeriği ile yapılan işin uyuşması gibi özelliklerin bulunması gerekiyor.

Varış sayfaları olan Landing Page'ler ayrıca ziyaretçilere de güven vermesi çok önemli olarak karşımıza çıkıyor. Landing Page sayfalarda iletişim bilgilerinin paylaşılması durumunda müşterilerin daha çok güven duymasını sağlayacaktır. Landing Page'ler üzerinde ürünlerle ilgili firmanın sertifikaları bulunuyorsa bu sertifikalarını sayfa üzerinde gösterilmesi müşterilerin güven duygusunu artıracaktır. Ayrıca İlgili ürün veya hizmeti daha önce kullanmış olan kullanıcıların yorumları Landing Page üzerinden paylaşılması ile müşterilere ürünleri olan güven ve bakış açıları daha farklı olacaktır.

Web Tasarım & Yazılım
Diğer Hizmetler
 • Kurumsal Web Site
  Kurumsal Web Site
  Dijital dünyanın her geçen gün geliştiği ve ilerleme kaydettiği iş dünyasında bu dünyanın verilerini doğru bir şekilde yorumlayarak hizmetleri büyüten ajans, kurumsal web sitesi tasarım hizmetleri verir.
 • Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
  Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
  Kurumsal web sitesi, kurumun online olarak temsilciliğini ve tanıtımını yapan bir görev üstlenmektedir. Kurumsal olarak sizi ve firmanızı temsil eden web sitelerinin, tasarımlarının etkili ve farklı olması kurumunuza yönelik ilk izlenimin olumlu olmasına etki etmektedir. Bu nedenle, web tasarımı için profesyonel bir firma ile çalışarak kurumunuzu ve etkisini çok daha üst noktalara taşıyabilirsiniz.
 • Kurumsal Web Tasarım
  Kurumsal Web Tasarım
  Kurumsal web tasarım, kurum olarak çalışan firmaların verdiği hizmeti daha geniş bir alana duyurarak, istediği ilgiyi görmesi için önemli bir yere sahiptir.
Sizin için ne yapabiliriz?
Pena Software sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close