Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığı
Sosyal Medya Reklamcılığı
Bu reklam yöntemini kullanarak markanızın, ürününüzün tanıtımını dilediğiniz gibi son kullanıcıya yapabilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarının kullanıcı sayıları ve sosyal medyada geçirilen zaman gittikçe arttığı için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir ve oldukça etkilidir.


Sosyal Medya Reklamcılığının Avantajları

Sosyal medya reklamcılığı geleneksel pazarlamaya göre oldukça avantajlıdır.

 • Az maliyetle etkili reklamlar yapılabilir,
 • Sosyal medya uygulamaları, Google gibi arama motorları reklam yapabilmeniz için size bir çok olanak, teklik ve imkan sunar. Bu nedenle reklam tasarlamanıza bile gerek kalmadan müşteri trafiğinizi arttırabilirsiniz,
 • Hızla yayılır, insanlar birbirine ileterek etkileşimde bulunabilir, hedef kitleniz olan son kullanıcıya kolayca ulaştırabilirsiniz,
 • Reklamlarınız etkili mi, kimler reklamlar sayesinde gelmiş, hangi reklam kanalıyla gelmişler takip edebilir bu doğrultuda stratejiler geliştirebilirsiniz,
 • Sosyal medya kullanıcı sayısı ve zamanı fazla olan etkileşimin bol olduğu bir alandır bu nedenle insanlar reklama kolayca erişebilir.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Bu konu reklam yaptığınız platforma göre değişmekle birlikte yaratıcılığınızı kullanarak sınırsız şekilde reklam tasarlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Instagram, Facebook gibi sosyal mecralarda bir işletme hesabı açtığınızda reklam yapmak ile ilgili seçenekler size otomatik olarak sunulur.

Bu mecralar nasıl daha fazla görünür olabilirsiniz, nasıl daha fazla ziyaret edilirsiniz gibi bilgileri size verirken çeşitli ücretlerde reklam paketleri size sunarak kolayca reklam yapmanıza da olanak sağlıyor. İşletmenizin bir internet sitesi varsa orada da Google AdSense size çeşitli reklam paketleri sunarak reklamınızı yapmanıza olanak sağlıyor. Son zamanlarda etkili olan bir diğer yöntem ise Influencer marketing. Yani sosyal medyadaki tanınır isimler sayesinde ürününüzü, markanızı kolaylıkla büyük kitlelere tanıtabilirsiniz.


Yaratıcı Reklamcılık

Sosyal medyada fotoğraf, video yoluyla reklam yapmak istediğinizde de etkili sonuçlar alabilirsiniz. Dikkat çekici, gündemi takip eden, yaratıcı, satır araları olan görseller ve metinler hazırladığınızda reklamınız kolayca etkileşim alıyor ve yayılıyor. Eğlenceli videolar ve görsel tasarımlar yapmak, akıllıca hazırlanmış içerik metinleri yazmak sosyal medya reklamcılığı için etkili yöntemler.

Sosyal Medya Yönetimi
Diğer Hizmetler
 • Landing Page Site
  Landing Page Site
  Landing Page'ler e-ticaret sitelerin kullanımımda oldukça önemli bir role sahiptirler. Landing Page genellikle geri dönütleri artırmak için daha çok kullanılıyorlar. Farklı tasarımları ve amaçları olan bu sayfalar içeriklerinde ve tasarımlarında dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunuyor.
 • Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
  Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
  Kurumsal web sitesi, kurumun online olarak temsilciliğini ve tanıtımını yapan bir görev üstlenmektedir. Kurumsal olarak sizi ve firmanızı temsil eden web sitelerinin, tasarımlarının etkili ve farklı olması kurumunuza yönelik ilk izlenimin olumlu olmasına etki etmektedir. Bu nedenle, web tasarımı için profesyonel bir firma ile çalışarak kurumunuzu ve etkisini çok daha üst noktalara taşıyabilirsiniz.
 • Kurumsal Web Tasarım
  Kurumsal Web Tasarım
  Kurumsal web tasarım, kurum olarak çalışan firmaların verdiği hizmeti daha geniş bir alana duyurarak, istediği ilgiyi görmesi için önemli bir yere sahiptir.
Sizin için ne yapabiliriz?
Pena Software sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close