Tamirci Hizmeti Landing Page Site
image Projeye Git : 16.02.2021 : Montserrat

Tamirci hizmeti veren sitenin kombi tamiri üzerine gerçekleştirdiği landing page site ile hizmetin tanıtılmasını ve web tasarımının profesyonelleşmesini sağladık. Kombi tamiri hizmeti kapsamında dahil ettikleri hizmetlerin web sitesi aracılığı ile pazarlanması amaçlanmaktadır.

Landing Page Site Düzenlenmesi

Landing page tasarımı yapılırken amaç belirli ürünlerin ziyaretçilere tanıtılmasıdır. Bu nedenle temel olan hizmetleri inceleyerek yazılımın ve tasarımın oluşturulmasını sağladık. Ana sayfada verilen hizmetlerin meta açıklamaları ile kolaylıkla incelenmesini sağladık. Böylece herhangi bir bağlantıya tıklayarak gelen ziyaretçinin hizmetleri incelemesini kolaylaştırdık. Hizmet temel olarak telefonla ulaşılması sonucunda sağlanacağı için ana sayfaya ara butonu ile kişileri teşvik edecek düzenleme yaptık.

Landing Page Site Düzenlerken Dikkat Ettiklerimiz

Tamirci hizmeti veren site için düzenlediğimiz landing page site düzenlemesinde mutlaka dikkat ettiğimiz durumlar vardı;

  • - Öncelikle hizmetlerin temel özelliklerinin ne olduğunu inceledik. Bu hizmetlere göre çarpıcı ve sade bir tasarım oluşturduk.
  • - Hizmetler için düzenlenmiş içerikleri inceleyerek içerik / uygun resim eşleştirmesi yaparak kaliteli resimlerin kullanılmasını sağladık.
  • - Kişilerin doğrudan servisler ile buluşmasını sağlayacak tasarım oluşturduk. Web siteye giren bir kişi ana sayfada doğrudan hizmetler ile karşılaşır. Ardından kısa yol ile detaylı bir bilgiye ulaşır.
  • - Detaylı bilgiye ihtiyaç duymayacak kişilerin arama işlemini hızlıca gerçekleştirmesi için dikkat çekici ara butonu yerleştirdik. Ziyaretçinin vakit ya da çaba kaybetmeden hızlıca hizmete ulaşabilmesini sağladık.

Landing Page Sitenin Amacına Ulaşması

Landing page düzenlemesinde ulaşılması istenen amaç sayfanın basit ve kullanışlı olmasıdır. Bu web sayfa tipinde kişinin web sayfada uzun süre geçirmesi amaçlanmamaktadır. Aksine kısa bir sürede hizmet veren kişiye ulaşarak beklediği hizmeti alması sağlanmaktadır. Marka için düzenlediğimiz bu sitede gerçekleştirilen tasarım ile bu amaca ulaştık. Kişilerin kolay kullanabileceği, hızlı bir web tasarımı ve yazılım çalışması gerçekleştirdik.

Web sitesi hızlı çalışan bir profile sahip olduğu için kısa sürede açılan ve amacına yönelik işlemi kısa sürede tamamlayan bir yazılım gerçekleştirdik. Bunun yanında hizmetlerin açıklandığı yazılar ve güncel duyuruların olduğu bölüm ekledik. Web sitenin hem güncel hem de detaylı olmasını sağladık.

Kullanılan Teknolojiler
  • Laravel Framework

  • PHP

  • MYSQL