Himmel Makine Kurumsal Website
image Projeye Git : 27.08.2019 : Open Sans, Arial

Himmel Makine, süt tankı üretimi ve pazarlanmasını sağlayan ve kaliteli süt tanklarının piyasada bulunmasını amaçlayan kurumsal, alanında başarılı bir firmadır. Ürünlerinin en iyi şekilde tanıtılmasını ve kullanıcılar tarafından tüm içeriklere kolay ulaşılmasını sağlayan web sitesi tasarımı ile kurumsallığı tamamlanmıştır.

Web Sitenin Oluşturulması

Himmel Makine kurumsal web sitesinin tasarlanması için öncelikle içeriklerin değerlendirmesi yapıldı. Firmanın satışa sunduğu ürünlere bağlı olarak ulaşımı kolay olacak bir tasarım oluşturuldu. Bunun ardından ana sayfada ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir web tasarımı sağlandı. Böylece web sitesinin hoş ve kullanımı rahat olmasını amaçladık. Tasarım ile beraber uygun içeriklerin, resimlerin yerleştirilmesi ile web sitenin kurumsal görünümünü kazandırdık. Uluslararası geçerli kriterler ile web sitenin ülkeler arası olmasını amaçladık.

Sitede bulunması gereken özelliklerin tamamı değerlendirildi ve tasarımın kusursuz olmasını sağladık.

İçerik Uyumunun Sağlanması

Tasarımın yanında en önemli şey içeriktir. Web tasarımı gerçekleştirilirken ürünlere ve ürünlerin içeriğine uygun bir görünüm sağlanmıştır. İçerikler ile doğru resimler birleştirilerek ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir web site oluşturduk. Ana sayfada bulunan kısa yollar ve açıklayıcı meta metinler ile içerik / web sitesi tasarımı tamamlanmıştır.

İçeriğe bağlı olarak site haritası çıkarıldı ve ilgili başlıklar birbiri ile eşlenerek kolay ulaşım sağlandı. Kategori olarak ayrılan bölümler ile online katalog, belgeler, ürünler, referanslar gibi bölümler oluşturulmuştur. Site içerisinde genel standartlar sağlanarak sitenin kriterleri yükseltilmiştir.

Nasıl Tamamladık?

Sitenin içerikleri ve satışının sunulacağı malzemeler planlandıktan sonra bunlar için uygun bir web tasarımı oluşturulmuştur. Bu oluşturma sırasında izlenen işlemler şu şekildedir; öncelikle firmanın logosu web siteye yerleştirilmiştir. Logo ile uyumlu olacak renkler düzenlenerek web sitenin uyumlu görülmesi sağlanmıştır.

Daha sonra ziyaretçilerin tıklamak istediği durumlar göz önünde bulundurulmuştur. Meta açıklama ve resimler ile ana sayfaya yerleştirerek ziyaretçilerin aradığını bulması kolaylaştırılmıştır. Yerleştirilen kısa yollar ile de ilgili kişilerin detaylı bilgiye ulaşması sağlanmıştır.

Tüm bunların ardından ana sayfaya firmayı tanıtıcı bilgiler eklenmiştir. Böylece ziyaretçilerin firmayı tanımaları ve alışveriş için ikna olmaları amaçlanmıştır. Ekstra dil seçenekleri eklenerek de ulusal ve kurumsal bir web site oluşturuldu.

Kullanılan Teknolojiler
  • Laravel Framework

  • PHP

  • MYSQL