CYK Kimya Kurumsal Website
image Projeye Git : 13.06.2019 : Open Sans, Arial

CYK Kimya insan sağlığını olumsuz olarak etkileyen biyolojik ve ekolojik sorunlara çözüm bulan çevre dostu bir kuruluştur. Amacı olumsuz etki yaratan ürünlere karşı yeni ve sağlıklı alternatifler üretmektir. Biz de web sitelerini kurumsal olarak düzenleyerek amaçlarını elde etmelerine yardım ettik.

Tasarım Sırasında Dikkat Ettiklerimiz

Tasarım sırasında en çok dikkat ettiğimiz konulardan biri kurumsal web tasarımı oluşturulmasıydı. Tasarımın kurumsal hale gelmesi için iletişim, hakkımızda gibi bölümlerin özenli olarak düzenlenmesini sağladık. Bunun yanında ana sayfada yapılan işleri öne sunarak ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir tasarım oluşturduk.

Ar-Ge çalışmaları, ilgili haberler ve bilgileri ana sayfada kişilerin ilk bakacakları alana yerleştirdik. Ürün gruplarını çeşitlendirerek kısa bir yol ile ziyaretçilere kolay olacak bir düzen oluşturduk. Ayrıca doğal olan kişisel bakım ve gıda takviyelerini de belirterek sayfanın sade ve kullanışlı bir hale gelmesini amaçladık.

Sayfada temel olarak beyaz fon, mavi işaretler ve yeşil başlıklar kullanarak sayfanın içerik ile uyuşmasını sağladık. Sayfa temiz ve ferah renkler ile tasarlandığı için kurumsal amacının da tema ile yansıtılması tamamlandı.

Tasarıma Özel Olarak Eklediklerimiz

Site için kurumsal web tasarımı gerçekleştirirken blog, son çalışmalar ve referanslar gibi doğrudan kuruma ait ürünleri de ekledik. Böylece kurum kendi fikrini, çalışmalarını ve gerçekleştirdiği araştırmaların sonuçlarını kendi web sitelerinde ziyaretçiler ile paylaşabilmektedir. Özellikle çevreci ve kişileri uyarıcı içerikler ile tasarımın çeşitli ve sade olması sağlanmıştır. Oluşturduğumuz web site kullanışlı ve derin içeriklere sahip hale geldi.


Kurumsal web tasarımı gerçekleştirirken web sitenin amacına yönelik çeşitlilik olmasını sağladık. Böylece web sitenin ilgi çekici hale gelmesini amaçladık. Ayrıca yapılan ilgili aramalar sonucunda web sitenin bulunabilecek hale gelmesi sağlandı. Böylece hem ziyaretçi sayısının artırılması hem de web site içerisindeki deneyimin iyileştirilmesini gerçekleştirdik.

Bir ziyaretçinin web siteye girdiğinden en iyi kurumsal web site deneyimini yaşaması için web siteyi yeniden revize ederek tasarlanmasını tamamladık. Özellikle web sitenin logo, içerik ve çeşitlilik uyumunun sağlanmasını amaçladık. Böylece hem kullanışlı hem de zengin içerikli bir site oluşturduk.

Kullanılan Teknolojiler
  • Laravel Framework

  • PHP

  • MYSQL